Skip to main content

موسسه اوج یادگیری و کلاسهای مفهوم کنکور ( بخش چهارم )

آزمون کنکور در ایران

در کشورهای مختلف معیارهای بسیار مختلفی برای گزینش دانش آموزان در رشته ها و دانشگاه های مختلف وجود دارد. به این صورت که در کشورهای مختلف اروپایی وارد شدن به دانشگاه و رشته مد نظر شما بسیار راحت می باشد، اما قبولی در رشته های مختلف بسیار سخت است. اما در ایران برعکس این موضوع صدق می کند، به این صورت که ورود به دانشگاه و رشته مد نظر سخت است و فارغ التحصیلی بسیار راحت است. در ایران و کشورهای دیگر مانند چین و ترکیه معیار اصلی ورد به دانشگاه و رشته های مختلف شرکت در کنکور سراسری می باشد. به این صورت که در این آزمون سراسری تمامی اطلاعات تحصیلی شما مورد سنجش و تعیین سطح قرار خواهد گرفت، تا شما بر اساس رتبه و نتیجه ای که به دست آوردید به ادامه تحصیل و انتخاب رشته می پردازید.

کنکور در ایران به شکل بسیار جدی برگزار خواهد شد و در چندین سال اخیر نیز مسائلی درباره حذف کنکور مطرح شده است که تا به امروز این اتفاق نیفتاده است. و طبق اتفاقاتی که افتاده است ممکن است تا چندین سال دیگر نیز کنکور سراسری در ایران به صورت منظم برگزار شود. در ایران همواره دانش آموزان باید در کنکور شرکت کنند تا بتوانند در رشته های محبوب و پر طرفدار قبول شوند. به این خاطر اگر شما به دنبال کسب موفقیت هستید، باید به بهترین شکل ممکن خود را برای شرکت در کنکور سراسری آماده کنید.

حذف کنکور

در چندین سال اخیر مباحث مختلفی در رابطه با حذف کنکور مطرح شده است، و در رابطه با این موضوع نظام آموزشی ایران به صورت کلی تغییر کرد. به این صورت که نظام آموزشی جدید به وجود آمد و نظام آموزشی قدیم و سنتی ایران به صورت کلی از بین رفت. در رابطه با حذف کنکور مسائل و راهکار های بسیار مختلفی مطرح شده است که هیچکدام از آنها عملی نشدند، و تا به الان نیز کنکور سراسری حذف نشده است. البته شما می توانید با مطالعه مقاله آیا کنکور حذف خواهد شد؟ به صورت کلی به بررسی این موضوع پرداخته ایم. که شما می توانید با مطالعه این مطلب به اطلاعات بسیار خوب و جامعی دست پیدا کنید.


مهندس احمد سلام مشاور برتر موسسه آموزشی اوج یادگیری
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

تماس با خط 1
تماس با خط 2